Co si z kurzu Underground yoga school s Dalibrem Štědronským lidé odnášejí?

V Jógovně probíhá speciální škola Dalibora Štědronského, která vznikla jednoho dne, kdy se Šárka a Dalibor zamýšleli nad tím, že workshopů i školení pro nové instruktory je mnoho.. Avšak oni by se rádi skrze víkendy s těmi, kdo jógu myslí opravdu vážně a není to pro ně pouze ,,módní ikona”. Zkrátka předávat jógu tak, jak se předávala. Z úst opravdu zkušených učitelů směrem k žákům. Tedy systém paramapara známý v Indii. Jak sám říká Dalibor: ,,Byl bych rád, aby nezapadlo to, co jsem během let dílem vypátral a vyzkoumal a dílem přenesl od svého učitele. Rád bych tento balík předal dál lidem, kteří to budou opatrovat a rozvíjet.”

Nyní nás čeká po dvou úspěšných kurzech třetí běh a my jsme se zeptali pár účastníků, kteří prošli celou školou, na jejich zpětné vazby. Každého jsme se zeptali na 3 stejné otázeky a vy si je teď můžete přečíst.

1. Co jste od školy s Daliborem očekávala/a a jak vaše očekávání dopadlo? 

2. Co vám škola s Daliborem přinesla a co vám naopak vzala

3. Doporučili by jste a popřípadě komu UNDERGROUND školu s Daliborem?

Andrea:

 1. Neočekávala jsem nic konkrétního, jen rozšíření obzorů a takové navedení do praxe, která není tou „klasickou“ ashtangovou. Neumím to jinak popsat… a očekávání neočekávání se splnilo 🙂 Rozhodně se splnilo v tom, že jsem se mohla díky Daliborovi „ponořit“ do takových detailů, které dělají celek.. 
 2. Dala mi asi nějakou lehkost v přístupu, nové obzory v přístupu – jak ke své praxi + rozhodně v přístupu k lidem v lekcích, nový rozměr v nastavení fyzického těla a rozhodně i v dechových technikách. Celé to pro mě mělo daleko širší rozměr zasahující do mého života obecně, do mého přístupu k sobě a taky k joze v lekcích. Nevzala mi nic….no, možná nějakou zaťatost, kterou jsem v sobě měla 🙂 
 3. Rozhodně doporučila každému, kdo chce zažít na vlastní kůži určitý širší rozměr v joze obecně, obrovskou roli samo hraje Daliborovo osobnost… Takže bych to doporučila každému, kdo chce vědět víc, zažít to a možná si přijít na to, že on sám to tak nechce, ale s tím, že bude mít proti sobě člověka, který ví, proč zrovna on to má takhle. 

Martina:

 1. Vždy mě osobně lehce iritovali lektoři, na kterých jsem poznala, že jen papouškují to, co někde od někoho slyšeli, ale vlastně ani nevěděli PROČ to říkají. Má pokora k lektorování je nekončící, vždy před lidi předstupuji se „strachem“ , že vlastně vůbec nic nevím :-). V Čechách už pro mě není moc lektorů, kterým bych naprosto oddaně svěřila své tělo, které myslím už tak dobře znám. Dalibora jsem znala z jeho lekcí a byla jsem moc ráda, že přišel s nabídkou hlubšího učení. A hlavně – což pro mě důležité – se nestaví do pozice „guru“ kterého je potřeba slepě a bez otázek následovat. Očekávala jsem FAKTA. A FAKTA a odpovědi jsem dostala. FAKTA o lidském těle a ne bludy schované za „hlubší meditační odér“. Dostala jsem konkrétní odpovědi a také jsem dostala sebevědomí v tom, že věřit svému tělu je to nejpodstatnější. Taky jsem čekala, že si dám pořádně do těla 🙂 to se ale nestalo, jelikož jsem den před zahájením zjistila, že jsem těhotná. A to bylo dobře. Protože jsem více POSLOUCHALA a teď mám spoustu času na to vše aplikovat 🙂 
 2. Přinesla mi sebevědomí v tom, že ne všechno co se všeobecně hlásá MUSÍ být pravda a že vždy je lepší vyzkoušet vše na svém těle a logicky si dojít ke své cestě – i když to vlastně ani nemusí hezky vypadat.  To vše v respektování zdravého pohybu a ne přehnaného ega. Měla jsem to tak vždy, ale bála jsem se to vlastně říct nahlas. Teď už se nebojím. 
 3. Už se stalo a jeden z mých pravidelných klientů se do školy přihlásil. 

Irena:

 1.  Očekávání se naplnilo, neb jsem chtěla osobní zkušenost lektora a tu nám Dalibor předává.
 2. Po prvním setkání narazilo moje ego a říkala jsem si, že dovedu svůj kurz a končím s lektorováním… Ale ono mě to baví a tak pokračuji a mám kolem sebe skvělé lidi, takže stále moje cesta.
 3.   Doporučuji… je to zejména setkání sama se sebou a svým limity.

Zuzana:

 1. Protože Dalibora znám už díl tušila jsem do čeho jdu. Výsledek byl skvělý a jsem ráda, že jogovna udělala takovýto super workshop.
 2. Dalibor vnesl do mé praxe opet nový vítr, protože jsem jeho hodiny přestala navštevovat, kvůli přestěhování. Nevzala mi asi nic, anebo jen to takové hledání nového lepšího. Je pořád co objevovat ale je potřeba se posouvat jen jen ve vlastní praxi.
 3. Doporučila bych ji všem, a možná i úplným začátečníkům, ať zbytečne natápou hledáním. Pro lepší orientaci, protože joga je všude a všechno a je to teď hodne zmatečné.

Více o škole ZDE.

Děkujeme za rozhovory a těšíme se na nové účastníky školy.

 

Komentáře