DITA HASALOVÁ

K józe jsem se dostala před 10 lety poté, co jsem díky intenzivnímu věnování se baletu a modernímu tanci od raného dětství, začala trpět řadou problémů počínaje bolestmi páteře až po prasklý meniskus. Fyzická aktivita mi chyběla, a tak jsem zkusila jógu, protože prací s dynamikou a koordinací pohybu, měla k tanci blízko.

Po necelém roce jejího praktikování začaly mé zdravotní problémy postupně slábnout a já začala vnímat, jak mě jóga mění i vnitřně - moje vnímaní sebe sama, okolí, života… Tenkrát jsem ještě netušila, kolik radosti mi jóga do života přinese. Nabíjí mě, ukotvuje mě v přítomnosti, rozjasňuje dny, kdy všechno není úplně podle mých představ.

Jóga je cesta. Cesta k sobě. Nikdy nekončící cesta plná objevování, dobrodružství a radosti. Jóga je stav mysli. Podstatou jógy je pro mně učit se růst, pracovat na sobě, ale zároveň se naučit přijímat a respektovat svá (nejen fyzická) omezení a být s nimi v souladu.  Být vlídný k sobě i k ostatním.

O MÝCH LEKCÍCH

Moje lekce vycházejí z linie Prana Vinyasa Flow, kterou studuji pod vedením její zakladatelky, Shiva Rei. Ásánová praxe je v tomto pojetí hodně intuitivní a stává se jakousi meditací v pohybu, kdy si zvědomíte jednotlivé sekvence do té míry, že už nemusíte přemýšlet o tom, jaký pohyb bude následovat, ale přirozeně plujete na vlně svého dechu, energie a můžete se opravdu ponořit dovnitř do sebe a přestat aspoň na chvíli žít tolik v hlavě a začít vnímat, cítit…

Učím své studenty, aby si byli vědomi svých pohybů, odkud a proč vycházejí a nedělali je jen mechanicky. Ráda pracuji s hudbou a se symbolikou pohybů, které je jóga plná.

Chci svým studentům ukázat, že dokonalosti nedosáhnete nutně tím, že se budete ze všech sil snažit. Ale že naopak často k ní dojdeme, když tlak a úsilí zmírníme, ponoříme se do sebe a necháme se vést vnitřní inteligencí našeho těla. Stejně jako v životě.

Dita u nás přes léto vede pondělní lekce Prana flow v čase 18:15 - 19:15.

Její pravidelné lekce začnou od září 2017, a to každé úterý 16:30 - 17:30.