LEKCE

Jogových stylů je mnoho, a přesto je jóga jen jedna. Lekci netvoří název a její popisek. Lekci tvoří lektor a lidé na ní přicházející. Proto je náš rozvrh postaven na samotném příběhu lektora. Na lekce je možné přijít i bez rezervace. Avšak pro ušetření času při platbě a zajištění místa na lekci doporučujeme se předem přihlásit skrze rezervační systém rozvrhu.  

Jste novicem, tedy začátečníkem? Nenechte se zmást spletitostí názvů a sanskrtských slov. Každá z našich lekcí je vhodná i pro začátečníky, protože na žádné z nich si neměříme síly a neporovnáváme kdo z koho. Protože všichni jsme věční začátečníci. Každý tak, jak může. To by mohlo být heslo všech lekcí. Před navštívením první lekce doporučujeme články v sekci pro začátečníky.

 

OTEVŘENÉ LEKCE

PŘÍBĚH VINJÁSA JÓGY

z důvodu těhotenství a mateřství nějaký čas tyto lekce neprobíhají, děkuji za pochopení

Lekce vinjásového typu slouží jako metafora vlastního bytí, subjektivního vnímání reality a vlastní reakce na ni. Skrze praxi jógy ve stylu vinjása, kdy propojujeme pohyb s dechem a dech s pohybem, vytváříme plynulé pohyby a přechody mezi ásanami (pozicemi), jež jsou nácvikem vlastního přístupu k událostem mimo podložku. K běžným situacím, k reakcím na ně, k reakcím na druhé, k reakcím směrem sami k sobě. Jemná a tvořivá vinjása jóga nás nabádá k hledání něčeho více, než jsou pouhé pokyny sloužící ke vstupu či výstupu z ásan. Nabádá nás hledat obsah za formou. 

V lekci se můžete setkat s tím, co lektorku inspiruje. Ať je to zpěv manter, hudba doprovázející nás v průběhu praxe, dotyk v závěrečné šavásaně, citát či úryvek z knihy. 

LEKTOR: Šárka Konečná

RANNÍ PROBUZENÍ

Lekce vinjása jógy nesoucí se na vlnách hravosti, radosti a plynule na sebe navazujících pozic.

Dynamika, uvolnění a budování přirozené vnitřní síly.. to je ranni vinjása.

Pondělí, středa, pátek 06:50 - 07:50

LEKTOR: Tereza Velhartická

YOGA IN ENGLISH / RUSSIAN

Z osobní zkušenosti mohu říci, že zaměřit se na dech s technikami pranayámy nám dovoluje dočasně uniknout každodenním myšlenkám a starostem, což dává prostor pro sebe-zaměření. Síla a pružnost svalů poskytuje více sebevědomí a dává pocit naplnění z lehkého pohybu těla. Pro mě - cvičení jógy je nástroj, který dělá mé tělo šťastné a mojí mysl v klidu. Tak jsem se naučila vychutnávat každou chvíli svého života.  

Jóga je moje vášeň a radost. Je pro mě potěšením sdílet s vámi vše, co jsem se naučila a stále se učím od mého učitele a vlastní praxe.

 Během mých hodin společně získáme sílu, flexibilitu a rovnováhu radostným a zajímavým způsobem.

Lekce vhodná i pro začátečníky.

Pondělí 10:00 - 11:30

LEKTOR: Olga Bubnová

OBĚDOVÁ VINJÁSA FLOW JÓGA

Lekce jsou vedeny ve stylu Vinyasa flow, která nás učí nechat vést své tělo na vlně dechu a tak vytvořit a zažívat pocit uvolnění, protažení, posílení a naprostého osvobození.
 

Pondělí 12:00 - 13:00

LEKTOR: Eva Vrbová

JIN JÓGA

Fascinující Jin jóga vyniká svojí vlastností silného vtažení do přítomného okamžiku tím, že při 3 a více minutovém setrvání v pozici postupně uvolňuje hluboké pojivové tkáně celého těla a respektuje jeho potřeby.

Tímto uvolněním dochází k celkové relaxaci, ale i k otevření starších schovaných bloků, které se mohou v průběhu lekce dostat na povrch a tím přispět ještě k intenzivnějšímu prožitku celého cvičení. Jin jóga je ideálním vstupem do meditace, pomocníkem při hektickém či stresujícím období a funguje jako průvodce k většímu poznání svého těla a tím sama sebe. 

Jin jóga také probouzí naší vnitřní jemnou energii a vibruje emocemi, při kterých můžeme cítit radost, štěstí a rovnováhu, ale zároveň výzvu, vztek či odhodlání, protože naše tělo zažívá něco nového a hlubokého. Jin jóga nás učí, jak novou situaci jen pozorovat a přijmout bez hodnocení.

Jin lekce začíná úvodním dýcháním a soustředěním, po kterém se pomalu a ohleduplně ke svému tělu přesuneme do jednotlivých pozic, třeba i s pomocí podložení dekou či bločkem, abychom v pozici mohli vydržet potřebnou dobu. V úvodu pozice bychom měli cítit pohodlí a v jejím průběhu mírné a postupné uvolňování pojivových tkání, které může už znamenat výzvu. Jin jóga dokáže při pravidelném praktikování nabít novou energií, uvolnit dlouhotrvající bloky či obtíže fyzického i psychického charakteru a změnit náš pohled na svět tím, že akceptujeme sebe samé tak, jak jsme. 

Lekce vhodná i pro začátečníky.

Pondělí 16:30 - 17:45

Pátek 16:30 - 18:00

LEKTOR: Pavla Brožová

PRÁNA FLOW JÓGA

Dynamické lekce jógy v plynutí s dechem, které kreativně kombinují ženské i mužské energie, tanec i sílu. Každá lekce je jiná. Přicházím na ní s představou, ta se ale může úplně změnit, když vidím vás, kteří přijdete na lekci, když se změní počasí, když pustím hudbu, která nás naladí. Určitě se na lekcích protáhnete, posílíte, uvolníte, zklidníte i zapotíte, ale vyzkoušíte také něco nového.  A možná také kromě cvičení, přijde i pocit, že se dotknete něčeho vám zcela vlastního.

Pondělí 18:00 - 19:15

LEKTOR: Markéta Faustová

JIVAMUKTI JÓGA

Jivamukti jógová šedesáti či devadesáti minutovka je věnovaná porozumění vědomého spojení inteligence těla, mysli a dechuplné duše. Tento styl je charakteristický kreativním přístupem k ásaně ( vinjása krama). Jde o výživnou  praxi hatha jógy. Součástí je reflexe filozofie jógy s ohledem na tady a teď, humor, áhimsá (nenásilí), oddanost (bhakti), meditace a jóga zvuku( nada). Součástí lekce je meditace a zpívání manter za doprovodu harmónia. Těšit se můžete na sanskrit, hands on asistence, masáž, poetickou šavasanu (relaxaci) a  povznášející hudbu. Jivamukti lekce jsou každý měsíc inspirovány určitou témou měsíce. Lekce je vhodná pro všechny stupně pokročilosti.
 

Pondělí 19:30 - 21:00

LEKTOR: Marti Procházková

RANNÍ JEMNÁ VINJÁSA

Prohlubovat dech, zklidňovat mysl, protahovat tělo a probouzet naši energii jemně a postupně. Pravidelnou praxí pranajámy a meditace, ve spojení s pozdravy slunce a jemným flow ásan se ponořit do pravé jógy, posílit vnitřní energii a procítit vnitřní blaho a klid. Každý je ready na pravou jógu, pokročilý jogín i jógou zatím nepolíbený, každý touží po jemnosti  - žena i muž, každý čtvrtek ráno s amazonkou Irenou.

Úterý 08:05 - 09:05

LEKTOR: Irena Banda

JEMNÁ YOUNG LIVING JÓGA PRO ZRALÉ ŽENY

Jemná young living jóga pro zralé ženy je lekcí aroma jógy s použitím young living olejů. Tedy čistých esenciálních olejů, mající léčivé účinky, účinky povzbuzující ducha, rozptylují negativní emoce a zlepšující náladu. Jemná a vlidná praxe jógy věnována zralým ženám v tom nejlepším věku je praxí jak pro úplné začátečnice, tak pro pokročilejší. Praxe bude přizpůsobena skupince tak, aby bylo vyhověno všem přítomným ženám.

Lekce vhodná i pro začátečníky.

Úterý 10:00 - 11:30

LEKTOR: Petra Špindlerová

POLEDNÍ DYNAMICKÁ VINJÁSA

Moje hodiny jsou dynamické a dostanou vás na vaše hranice. Ale s pravidelnou praxí tyto hranice posunute dál a dál. Dělá mi velkou radost předavát své zkušenosti a učit se od jiných. Na mých lekcích chci předávat radost. Live in the moment, every moment.

Úterý, čtvrtek 12:00 - 13:30

LEKTOR: Tobias Lorenz

GRAVID JÓGA

Pohodové těhotenství má velký vliv na příchod miminka na svět. Jemné jógové cvičení pomáhá najít stabilitu v postupně se měnícím těle. Na lekcích gravid jógy věnujeme pozornost především správnému postavení páteře za podpory plného jógového dechu. V pomalejším tempu budeme budovat sílu nohou, paží a zádového svalstva a protahovat nejvíce zatěžované partie. Zaměříme se na ásany, které pracují s oblastí pánve a kyčlí, jemně rozproudíme lymfu, zaženeme bolesti zad. Pomocí dechových a relaxačních technik budeme hledat klid a balanc v životě, který od nynějška sdílíme s malým človíčkem.

Úterý 16:30 - 17:30

Středa 10:00 -  11:30

LEKTOR: Jana Bénová

 JIN JANGOVÉ PLYNUTÍ

(Pří)jemné jin jangové plynutí - jemné, svěží a hravé jógové protahování..někdy více, někdy méně, podle chuti..však pro radost, klid a odpočinek, s pozdravy slunce, s yinovými pozicemi a šavásánou pro spokojenost na těle i duchu. S úsměvem se těším.

Lekce vhodná i pro začátečníky.

Úterý 17:45 - 18:45 (od 2.5.2017)

LEKTOR: Eva Horynová

HRAVÁ VINJÁSA JÓGA 

Lenka na svých lekcích nechává prostor pro hravost  a spíše než k dosažení dokonalých pozic, zve studenty k vlastním objevům a rozvíjení vnímavosti a přirozené inteligence svého těla. Věří, že každý kdo bude chtít, pak může najít svou praxi, která bude oporou v každodenním životě a více než úsilím, návratem k radosti a lehkosti. 

Úterý 19:00 - 20:30

Středa 18:15 - 19:45

LEKTOR: Lenka Nezvalová

JÓGA S RADOSTÍ

Lekce nesoucí se na vlnách vinyasy propojující přirozené napojení, plynutí dechu a pohybu zaměřená na radost. Radost z nádechu a výdechu, radost z pohybu, radost z bytí, radost z tady a teď. 
 
Lekce vhodná i pro začátečníky.
 

Středa 08:05 - 09:05, 12:00 - 13:00

Pátek 08.05 - 09:05

Neděle 18:00 - 19:30 (Nedělní vinjása jóga)

LEKTOR: Magdaléna Nguyenová

IYENGAR JÓGA

Vo svojej jógovej praxi som vyzkúšal mnoho štýlov, od vinyasy flow, cez ashtangu, či hathu, aby som sa nakoniec nadchnul pre Iyengar yogu, ktorá ma fascinuje svojou precíznosťou, pomohla mi pochopiť jednotlivé ásany, z ktorých som mnohé do tej doby robil len automaticky a neuvedomoval som si ich pravú podstatu. Na lekciách sa snažím smysluplnými sekvenciami naštartovať v ľuďoch záujem o svoje telo, o to ako funguje či ako mu pomôcť s prípadnými zdravotnými problémami. Niekedy lekcie prebiehajú v pomalom rytmu, inokedy sa snažím dynamickými a zmysluplnými zostavami u praktikujúcich zvýšiť flexibilitu či kondíciu.

Lekce vhodná i pro začátečníky.

Středa 16:30 - 18:00

Pátek 18:15 - 19:45

LEKTOR: Jožo Rabara

WILD&FREE 

…necháme se unášet na vlnách dechu, budeme proplouvat pozicemi, nebudeme se svazovat pravidly. Budeme!!!

Středa 20:00 - 21:00

LEKTOR: Renáta Martinová

RANNÍ AŠTANGA JÓGA

Ranná aštanga vinjása bude venovaná krátkej prvej sérii, teda predovšetkým predklonom. Na rovine fyzickej budeme ozdravovať telo dynamickou jógovou terapiou, na úrovni psychickej nás predklony zavedú do nášho vnútra a hlbších úrovní koncentrácie. Našou praxou bude aštanga, aká sa tradične učí a predáva v jej “rodnom” Mysore, občas však s tradíciou polemizujúca v záujme swadhyaye.

Čtvrtek 06:50 - 07:40

LEKTOR: Tomáš Helbig

RANNÍ VINJÁSA JÓGA

Na svých hodinách učím dynamičtější vinyasu, při které kladu důraz na spojení dechu s pohybem a to vše za doprovodu hudby, která jen umocňuje radost a prožitek při jógových ásanach. S pomocí hudby, zpěvu manter, meditace a vědomého dýchání - začneme postupně seřazovat tělo, duši a vědomí a tím vytvoříme vnitřní cestu k uzdravení a posílení. 

Při svých hodinách chci hlavně rozdávat radost a lásku kterou mi joga přináší.

Čtvrtek 8:05 - 9:05

LEKTOR: Petra Pikkelová

 

HRAVÉ JÓGOVÁNÍ pro maminky s miminky

… je krásně strávený čas, který vědomě věnujete sobě a miminku. Jóga s miminky prohlubuje vzájemné pouto, podporuje důvěru dítěte, pomáhá miminkům při růstu a vývoji a přirozeně jej zklidňuje. Mamince přináší opětovné napojení se na své tělo, vyrovnávání se se všemi změnami po narození dítěte a také posílení a uvolnění všech svalů namáhaných kojením a nošením. Na začátku lekce se nejdříve ladíme náš dech a na miminko a poté se zaměříme na postnatální jógové techniky a jógové flow. Další část lekce je věnována miminkům – provedeme jemnou masáž, baby jógu a zapojíme je do naší jógové praxe. Na konci přichází sladká relaxace, je-li možná  Každá lekce je unikátní a adaptuje se na současné potřeby miminek a maminek. Miminka se během lekce nosí, kojí, přebalují, zkrátka všechno následuje jejich přirozené potřeby.

Moc se na vás těší Tereza a Gabriel

Lekce vhodná i pro začátečníky.

Čtvrtek 10:00 - 11:00

LEKTOR: Tereza Nolet

KLIDNÁ HATHA JÓGA

​V těchto 90 minutách Hatha jógy se zaměříme na uvolnění napětí v bederní oblasti, posílíme a prohřejeme celé tělo pozicemi, které jsou vhodné jak pro začátečníka, tak pokročilého; ​tu a tam se postavíme nějaké té výzvě, ale především si dopřejeme lekci, která nás bude bavit. Ideální odpolední protažení pro všechny, kteří hledají zdravý způsob posílení svého těla i mysli. Lekce je zakončena aroma relaxací a celkovým uvolněním v shavasaně.

Lekce vhodná i pro začátečníky.

Čtvrtek 16:30 - 18:00

LEKTOR: Pavla Brožová

PURE MOTION VINYASA

Hravo a s istotou. Budeme dynamicky pretkávať čas silnými pozíciami, nohami vo vzduchu hľadať novú stabilitu. Budeme otvárať dvere predcíznym prechodom a radovať sa z krás pohybu. Pribaľ si úsmev a večerná vinyasa môže začať.

Čtvrtek 18:15 - 19:45

LEKTOR: Paulína Strečanská

YIN ESSENCE

Lekce jin jógy, posílena o zážitek z vybraných vonných esencí směsí a „smudges” které k nám přes berlínský boutique Ryoko putují z celého světa. Vybrané vůně jsou vždy propojeny tématicky s linií meridiány, myofasciální linie či čakry, kterou daná lekce sleduje. Během čtvrtečních večerních lekcí jin jógy budete tak moci pocítit například vůni santalového dřeva, palo santo, myrhu, kadidlo a další speciální vonné směsi, dřeva a „smudges”. 

Lekce klade důraz na celkový terapeutický a relaxační efekt. Během sekvence se dostatečně protáhnete (podle Vašich momentálních možností), uvolníte, napojíte se sami na sebe a na konci týdny získáte energii do dalších dnů.   

Uvítáme se mantrou za doprovodu harmonia, společnost nám pak bude dělat hudba a stejně tak i ticho, ve kterém jako odraz ve vodě budeme moci spatřit sebe samotné. Na konci bude lekce zakončená jemnou aromaterapeutickou masáží. 

Na krajinu padl soumrak. V dáli se ozval zvon.

"Slyšíte zvon?" zeptal se jeden z mnichů.

"Ano", přikyvovali mniši.

"Ne", řekl mnich. "Slyšíte jen jeho zvuk."

Čtvrtek 20:00 - 21:00

LEKTOR: Anna Ribanská

PURE HATHA YOGA

Spočineme na podložkách, oprostíme se, nehodnotíme, neočekáváme, vnímáme, napojíme se na své tělo, zklidníme svoji roztěkanou mysl, dýcháme . . . nikam nespěcháme . . .

Jemně a pomalu budeme procházet jednotlivými ásanami od těch jednodušších ke složitějším s důrazem na správnost a čistotu provedení a plynulý dech, který je nám tím nejvěrnějším průvodcem . . .

Na konci praxe spočineme v blahodárné šavásáně a úplně se rozpustíme při kratinké olejové masáži ramen, šíje a obličeje . . .

Lekce je vhodná i pro úplné začátečníky.

Těším se na vás velmi !

Pátek 10:00 - 11:30

LEKTOR: Katka Víšková

POLEDNÍ VINJÁSA JÓGA

60-ti minutová lekce v duchu Jivamukti jógy je lekcí dynamičtější vinjása jógy složené ze zajímavé sekvence v doprovodu s hudbou a chantingem.

Pátek 12:00 - 13:00

LEKTOR: Petra Pikkelová

SOBOTNÍ VINJÁSA JÓGA

Obejvte kouzlo sobotních lekcí! Vymysleli jsme nový koncept STŘÍDAJÍCÍCH SE LEKTORŮ. Vy tak můžete zkusit různé přístupy různých lektorů, které pro vás z našich řad vybíráme

Sobota 09:00 - 10:00 

LEKTOR: Lektoři se střídají