LEKCE

Jogových stylů je mnoho, a přesto je jóga jen jedna. Lekci netvoří název a její popisek. Lekci tvoří lektor a lidé na ní přicházející. Proto je náš rozvrh postaven na samotném příběhu lektora. Na lekce je možné přijít i bez rezervace. Avšak pro ušetření času při platbě a zajištění místa na lekci doporučujeme se předem přihlásit skrze rezervační systém rozvrhu.  

Před navštívením první lekce doporučujeme články v sekci pro začátečníky.

 

Level 0 - poprvé na józe Level 1 - stálý začátečník Level 2 - mírně pokročilý Level 3 - středně pokročilý Level 4 - Pokročilý

BHAKTI VINJÁSA JÓGA

od září 2018

Bhakti znamená oddanost a bez oddanosti nelze dosáhnout jógy. Jejího cíle. A tak se na začátku lekce oddáme svému tělu, svému dechu, sobě samým. Propojíme pohyb s dechem a proplujeme připravenou sekvencí ásan. Od těch jemných, skrze dynamičtější k úplnému zastavení. Zastavení v šavásaně, v relaxační pozici, kdy se oddáme zemi pod námi. A skrze onu oddanost můžeme prožít stav jógy. Stav klidu, nekonečné lásky a přijetí.

V lekci se můžete setkat se zpěvem mantry za doprovodu harmonia. S jejím významem. S hudbou doprovázející nás v průběhu praxe. S praxí ásan. Jemnými i dynamickými. Snadnými i méně snadnými. S pránajámou. S meditací. S dotykem v závěrečné šavásaně. S veršem z Pataňdžaliho jógasúter či z Bhagavadgíty. S citátem či úryvek z knihy. Se mnou. Takovou, jaká jsem.
 
LEVEL 2,3,4
 
LEKTOR: Šárka Vojáčková (Konečná)
 
Sobota 9:00 - 10:30

RANNÍ PROBUZENÍ

Lekce vinjása jógy nesoucí se na vlnách hravosti, radosti a plynule na sebe navazujících pozic.

Dynamika, uvolnění a budování přirozené vnitřní síly.. to je ranni vinjása.

LEVEL 2,3,4

Pondělí, středa, pátek 06:50 - 07:50

LEKTOR: Tereza Velhartická

DOPOLEDNÍ JÓGA

Z osobní zkušenosti mohu říci, že zaměřit se na dech s technikami pranayámy nám dovoluje dočasně uniknout každodenním myšlenkám a starostem, což dává prostor pro sebe-zaměření. Síla a pružnost svalů poskytuje více sebevědomí a dává pocit naplnění z lehkého pohybu těla. Pro mě - cvičení jógy je nástroj, který dělá mé tělo šťastné a mojí mysl v klidu. Tak jsem se naučila vychutnávat každou chvíli svého života.  

Jóga je moje vášeň a radost. Je pro mě potěšením sdílet s vámi vše, co jsem se naučila a stále se učím od mého učitele a vlastní praxe.

 Během mých hodin společně získáme sílu, flexibilitu a rovnováhu radostným a zajímavým způsobem.

LEVEL 0,1,2

Pondělí 10:00 - 11:30

LEKTOR: Olga Bubnová

OBĚDOVÁ VINJÁSA FLOW JÓGA

Lekce jsou vedeny ve stylu Vinyasa flow, která nás učí nechat vést své tělo na vlně dechu a tak vytvořit a zažívat pocit uvolnění, protažení, posílení a naprostého osvobození.
 

Pondělí 12:00 - 13:00

LEKTOR: Eva Vrbová

JIN JÓGA

Fascinující Jin jóga vyniká svojí vlastností silného vtažení do přítomného okamžiku tím, že při 3 a více minutovém setrvání v pozici postupně uvolňuje hluboké pojivové tkáně celého těla a respektuje jeho potřeby.

Tímto uvolněním dochází k celkové relaxaci, ale i k otevření starších schovaných bloků, které se mohou v průběhu lekce dostat na povrch a tím přispět ještě k intenzivnějšímu prožitku celého cvičení. Jin jóga je ideálním vstupem do meditace, pomocníkem při hektickém či stresujícím období a funguje jako průvodce k většímu poznání svého těla a tím sama sebe. 

Jin jóga také probouzí naší vnitřní jemnou energii a vibruje emocemi, při kterých můžeme cítit radost, štěstí a rovnováhu, ale zároveň výzvu, vztek či odhodlání, protože naše tělo zažívá něco nového a hlubokého. Jin jóga nás učí, jak novou situaci jen pozorovat a přijmout bez hodnocení.

Jin lekce začíná úvodním dýcháním a soustředěním, po kterém se pomalu a ohleduplně ke svému tělu přesuneme do jednotlivých pozic, třeba i s pomocí podložení dekou či bločkem, abychom v pozici mohli vydržet potřebnou dobu. V úvodu pozice bychom měli cítit pohodlí a v jejím průběhu mírné a postupné uvolňování pojivových tkání, které může už znamenat výzvu. Jin jóga dokáže při pravidelném praktikování nabít novou energií, uvolnit dlouhotrvající bloky či obtíže fyzického i psychického charakteru a změnit náš pohled na svět tím, že akceptujeme sebe samé tak, jak jsme. 

LEVEL 0,1,2,3,4

Pondělí 16:30 - 17:45

Pátek 16:30 - 18:00

LEKTOR: Pavla Brožová

PRÁNA FLOW JÓGA

Dynamické lekce jógy v plynutí s dechem, které kreativně kombinují ženské i mužské energie, tanec i sílu. Každá lekce je jiná. Přicházím na ní s představou, ta se ale může úplně změnit, když vidím vás, kteří přijdete na lekci, když se změní počasí, když pustím hudbu, která nás naladí. Určitě se na lekcích protáhnete, posílíte, uvolníte, zklidníte i zapotíte, ale vyzkoušíte také něco nového.  A možná také kromě cvičení, přijde i pocit, že se dotknete něčeho vám zcela vlastního.

Pondělí 18:00 - 19:15

LEKTOR: Markéta Faustová

JÓGA OD ZAČÁTKU

Máš chuť si zacvičiť jógu? Nezáleží na tom, či je to prvý krát alebo či sa večne cítiš ako začiatočník. Začneme úvodnou relaxáciu a postupne sa pozrieme na rôzne druhy pozdravov slnka, jednoduchšie aj zložitejšie ásány, ich modifikácie, ktoré umožnia správne a bezpečné prevedenie. Prax zakončíme dlhšou záverečnou relaxáciou, uvoľníme svaly aj myseľ. Zjemníme dych. Postavíme základy, na ktorých možno stavať vlastnú prax, individuálne precítenie a ľahkosť pohybu, ale najmä životnú pohodu, ktorú mne samej jóga do života priniesla.
 
Pondělí 19:30 - 21:00
 
LEKTOR: Paulína Strečanská

VĚDOMÁ RANNÍ VINJÁSA

Postupné ranní protažení v duchu vinyasa kramy. Postupně rozehřejeme celé tělo, budeme se předklánět, zaklánět, uklánět, párkrát pozdravíme Slunce, když se odvážíme, postavíme se třeba i na hlavu, či přesněji řečeno na ruce. Trošičku se zapotíme, detoxikujeme tělo, zvědomíme náš dech, zklidníme mysl za pomoci pranajámy, či krátké meditace. Nový den může začít...
 
LEVEL 0,1,2,3,4
 
Úterý 08:05 - 09:05
 
LEKTOR: Anna Ribanská

POLEDNÍ DYNAMICKÁ VINJÁSA

Moje hodiny jsou dynamické a dostanou vás na vaše hranice. Ale s pravidelnou praxí tyto hranice posunute dál a dál. Dělá mi velkou radost předavát své zkušenosti a učit se od jiných. Na mých lekcích chci předávat radost. Live in the moment, every moment.

LEVEL 2,3,4

Úterý, čtvrtek 12:00 - 13:30

LEKTOR: Tobias Lorenz

GRAVID JÓGA

Pohodové těhotenství má velký vliv na příchod miminka na svět. Jemné jógové cvičení pomáhá najít stabilitu v postupně se měnícím těle. Na lekcích gravid jógy věnujeme pozornost především správnému postavení páteře za podpory plného jógového dechu. V pomalejším tempu budeme budovat sílu nohou, paží a zádového svalstva a protahovat nejvíce zatěžované partie. Zaměříme se na ásany, které pracují s oblastí pánve a kyčlí, jemně rozproudíme lymfu, zaženeme bolesti zad. Pomocí dechových a relaxačních technik budeme hledat klid a balanc v životě, který od nynějška sdílíme s malým človíčkem.

LEVEL 0,1,2,3,4

Úterý 16:30 - 17:30

Středa 10:00 -  11:30

LEKTOR: Jana Bénová

 JIN JANGOVÉ PLYNUTÍ

(Pří)jemné jin jangové plynutí - jemné, svěží a hravé jógové protahování..někdy více, někdy méně, podle chuti..však pro radost, klid a odpočinek, s pozdravy slunce, s yinovými pozicemi a šavásánou pro spokojenost na těle i duchu. S úsměvem se těším.

LEVEL 0,1,2,3,4

Úterý 17:45 - 18:45 (od 2.5.2017)

LEKTOR: Eva Horynová

HRAVÁ VINJÁSA JÓGA 

Lenka na svých lekcích nechává prostor pro hravost  a spíše než k dosažení dokonalých pozic, zve studenty k vlastním objevům a rozvíjení vnímavosti a přirozené inteligence svého těla. Věří, že každý kdo bude chtít, pak může najít svou praxi, která bude oporou v každodenním životě a více než úsilím, návratem k radosti a lehkosti. 

Úterý 19:00 - 20:30

LEKTOR: Lenka Nezvalová

RANNÍ ZDRAVOTNÍ JÓGA

Začněte den s jednou "zdravotní" ne cigaretkou, ale jógovou lekcí pro oživení, rozpohybování a protažení zad, abyste následně celý den vydrželi u počítače, s telefonem v ruce a v návalu napětí městské džungle. Ranní praxe je nakopnutím na celý den. Na začátku je kapku obtížné si přivstat, ale jakmile ten krok správným směrem pro sebe uděláte, stojí to za to, a po zbytek dne již nemusíte mít více výmluv, že jste čas pro sebe nenašli. Ranní praxe je důležitým aspektem nejen pro nastartování pohybového aparátu, ale také pro správné fungování trávení a očištění mysli. Budu se na vás těšit někdy v doprovodu živé hudby, někdy s masážním míčkem, někdy jen s mým úsměvem
 
 LEVEL 0,1,2,3,4
 
Středa 08:05 - 09:05
 
LEKTOR: Nikol Maio

JÓGA S RADOSTÍ

Lekce nesoucí se na vlnách vinyasy propojující přirozené napojení, plynutí dechu a pohybu zaměřená na radost. Radost z nádechu a výdechu, radost z pohybu, radost z bytí, radost z tady a teď. 
 
 LEVEL 0,1,2,3,4
 
Středa 12:00 - 13:00
 
Neděle 18:00 - 19:30 (Nedělní vinjása jóga)
 
LEKTOR: Magdaléna Nguyenová

IYENGAR JÓGA

Vo svojej jógovej praxi som vyzkúšal mnoho štýlov, od vinyasy flow, cez ashtangu, či hathu, aby som sa nakoniec nadchnul pre Iyengar yogu, ktorá ma fascinuje svojou precíznosťou, pomohla mi pochopiť jednotlivé ásany, z ktorých som mnohé do tej doby robil len automaticky a neuvedomoval som si ich pravú podstatu. Na lekciách sa snažím smysluplnými sekvenciami naštartovať v ľuďoch záujem o svoje telo, o to ako funguje či ako mu pomôcť s prípadnými zdravotnými problémami. Niekedy lekcie prebiehajú v pomalom rytmu, inokedy sa snažím dynamickými a zmysluplnými zostavami u praktikujúcich zvýšiť flexibilitu či kondíciu.

LEVEL 0,1,2,3,4

Středa 16:30 - 18:00

LEKTOR: Jožo Rabara

PRO ŽENY - otevřený kurz jógy

12.9 - 12.12.2018

Lenka vnimá, že ženy potřebují cvičit jógu jinak než muži a proto na tento kurz zve pouze ženy.

Sdílí, jak cvičit s úctou a respektem k tradici jógy, ale zároveň zohledňuje potřeby žen, které žijí v dnešní době.

Lekce tohoto kurzu na sebe navazují a nabízí spoustu podnětů a tipů, jak jóga může být oporou v každodenním životě a každém životním období.

Lenku baví objevovat, jak udržet jógu svěží a zajímavou, abychom se mohly pohybovat a žít s radostí a lehkostí.

LEVEL 1,2,3,4
 
LEKTOR: Lenka Nezvalová
 
Středa 18:15 - 19:45 (12.9 - 12.12.2018)

RANNÍ AŠTANGA JÓGA

Ranná aštanga vinjása bude venovaná krátkej prvej sérii, teda predovšetkým predklonom. Na rovine fyzickej budeme ozdravovať telo dynamickou jógovou terapiou, na úrovni psychickej nás predklony zavedú do nášho vnútra a hlbších úrovní koncentrácie. Našou praxou bude aštanga, aká sa tradične učí a predáva v jej “rodnom” Mysore, občas však s tradíciou polemizujúca v záujme swadhyaye.

LEVEL 0,1,2,3,4

Čtvrtek 06:50 - 07:40

LEKTOR: Tomáš Helbig

DYNAMICKÁ VINJÁSA JÓGA (JIVAMUKTI STYL)

Na svých hodinách učím dynamičtější vinyasu, při které kladu důraz na spojení dechu s pohybem a to vše za doprovodu hudby, která jen umocňuje radost a prožitek při jógových ásanach. S pomocí hudby, zpěvu manter, meditace a vědomého dýchání - začneme postupně seřazovat tělo, duši a vědomí a tím vytvoříme vnitřní cestu k uzdravení a posílení. 

Při svých hodinách chci hlavně rozdávat radost a lásku kterou mi joga přináší.

Čtvrtek 8:05 - 9:05

Pátek 12:00 - 13:00

LEKTOR: Petra Pikkelová

 

JÓGOVÁNÍ pro maminky s miminky

Lekce hatha jógy pro maminky za přítomnosti miminek ve věku od 2 měsíců do cca 1 roku. Začátek lekce je věnován jednoduchému dechovému cvičení, kdy se maminky i miminka zklidní a naladí na společné cvičení. Větší část lekce je určena maminkám: zaměřena je na zpevnění břišního svalstva po porodu, eliminaci bolestí zad (z neustálého zvedání a nošení dítěte), protažení celého těla, relaxaci a uvolnění. S dětmi cvičíme jemně formou hry, motivujeme děti k pohybu pomocí básniček, písniček. Závěr lekce je věnován společné relaxaci. Průběh lekce se vždy přizpůsobuje momentálnímu rozpoložení a potřebám dětí a jejich věku.

Maminky nemusí mít předchozí zkušenost s jógou.

Čtvrtek 10:00 - 11:00

LEKTOR: Jana Bénová

DYNAMICKÁ HATHA FLOW

Kromě nášupu dynamických ásan se můžeš těšit i na nášup všemožné jógové mystiky, duchařiny a teorie. Mám totiž pocit, že když při loďce víme, že náš vnitřní oheň zažehavá vnitřní sílu a spaluje všechny překážky a strachy, hned se v ní dělá výdrž líp! Miluji afirmace, které se k různým ásanám pojí (třeba „svobodným srdcem splývám s proudem života“ v pozici ryby) a hojně využívám nauky o energetických center. Systém čaker je totiž úžasně srozumitelnou mapou k sebepoznání a k pochopení souvislostí mezi fyzickým, emočním, mentálním a pránickým tělem. Odvahu a otevřenost povzbuzující záklony, odvážné bojovníky bojující s našimi vlastními stíny nebo pohled měnící inverze pak hned děláme s hlubším uvědoměním. Naučíme se dech ujjayi, který bude tvou největší oporou těla i mysli, potrénujeme vůli a pozornost spočíváním pohledem na jednom bodu (drišti), zažehneme jiskru vnitřního uvědomění aktivací pánevního dna (mulabandhy), budeme si všímat svých myšlenek, nechat je přijít a zas odejít, příjímat, co je a nehledat, co není…dýchat volně, cvičit radostně, žít zevnitř ven a ne naopak! A sama uvidíš, co to udělá s tvým vnímáním každodenního života. 
 
Lekce ráda nechávám vyplynout podle toho, v jaké se sejdeme konstelaci a náladě a ráda vyjdu vstříc nápadům a požadavkům, co by se kdo rád naučil či na co se zaměřil. Těším se na nové kamarádky a kamarády na lekcích i ve skupině Dej si pokoj, om om.
 
LEVEL 2,3,4
 
Pátek 08:05 - 09:05
 
LEKTOR: Andrea Kepková

KLIDNÁ HATHA JÓGA

​V těchto 90 minutách Hatha jógy se zaměříme na uvolnění napětí v bederní oblasti, posílíme a prohřejeme celé tělo pozicemi, které jsou vhodné jak pro začátečníka, tak pokročilého; ​tu a tam se postavíme nějaké té výzvě, ale především si dopřejeme lekci, která nás bude bavit. Ideální odpolední protažení pro všechny, kteří hledají zdravý způsob posílení svého těla i mysli. Lekce je zakončena aroma relaxací a celkovým uvolněním v shavasaně.

LEVEL 0,1,2,3,4

Čtvrtek 16:30 - 18:00

LEKTOR: Pavla Brožová

DYNAMICKÁ FLOW JÓGA

Hravo a s istotou. Budeme dynamicky pretkávať čas silnými pozíciami, nohami vo vzduchu hľadať novú stabilitu. Budeme otvárať dvere predcíznym prechodom a radovať sa z krás pohybu. Pribaľ si úsmev a večerná vinyasa môže začať.

LEVEL 2,3,4

Čtvrtek 18:15 - 19:45

LEKTOR: Paulína Strečanská

YIN ESSENCE

Lekce jin jógy, posílena o zážitek z vybraných vonných esencí směsí a „smudges” které k nám přes berlínský boutique Ryoko putují z celého světa. Vybrané vůně jsou vždy propojeny tématicky s linií meridiány, myofasciální linie či čakry, kterou daná lekce sleduje. Během čtvrtečních večerních lekcí jin jógy budete tak moci pocítit například vůni santalového dřeva, palo santo, myrhu, kadidlo a další speciální vonné směsi, dřeva a „smudges”. 

Lekce klade důraz na celkový terapeutický a relaxační efekt. Během sekvence se dostatečně protáhnete (podle Vašich momentálních možností), uvolníte, napojíte se sami na sebe a na konci týdny získáte energii do dalších dnů.   

Uvítáme se mantrou za doprovodu harmonia, společnost nám pak bude dělat hudba a stejně tak i ticho, ve kterém jako odraz ve vodě budeme moci spatřit sebe samotné. Na konci bude lekce zakončená jemnou aromaterapeutickou masáží. 

Na krajinu padl soumrak. V dáli se ozval zvon.

"Slyšíte zvon?" zeptal se jeden z mnichů.

"Ano", přikyvovali mniši.

"Ne", řekl mnich. "Slyšíte jen jeho zvuk."

LEVEL 0,1,2,3,4

Čtvrtek 20:00 - 21:00

LEKTOR: Anna Ribanská

PURE HATHA YOGA

Spočineme na podložkách, oprostíme se, nehodnotíme, neočekáváme, vnímáme, napojíme se na své tělo, zklidníme svoji roztěkanou mysl, dýcháme . . . nikam nespěcháme . . .

Jemně a pomalu budeme procházet jednotlivými ásanami od těch jednodušších ke složitějším s důrazem na správnost a čistotu provedení a plynulý dech, který je nám tím nejvěrnějším průvodcem . . .

Na konci praxe spočineme v blahodárné šavásáně a úplně se rozpustíme při kratinké olejové masáži ramen, šíje a obličeje . . .

Lekce je vhodná i pro úplné začátečníky.

Těším se na vás velmi !

LEVEL 0,1,2,3,4

Pátek 10:00 - 11:30

LEKTOR: Katka Víšková

JÓGA OD KOŘENŮ (lekce pro začátečníky)

Pojďte se setkat při této kouzelné lekci, kdy odhalíme kořeny své i ty jógové. Lekce která je vhodná pro začátečníky, nebo pro ty, kteří chtějí v jemném rytmu objevit více své vnitřní síly. Proplujeme společně základy Hatha jógy, tu a tam ve spojení s restorativní Jin jógou, která pomůže k vnitřní rovnováze spíše než k jádru silovému. Lekce plná energie, úsměvu a radosti k začátku vašeho víkendu. 

LEVEL 0,1,2

Čtvrtek 18:15 - 19:45 (od 21.9.2018)

LEKTOR: Pavla Brožová

ÁSANY PRO POKROČILÉ

Někdy je třeba se jemně protáhnout a někdy…je třeba se pořádně zničit! V téhle lekci se věnujeme tomu druhému. Jestli se ti často stává, že ti na lekcích chybí výzva, nevyzkoušíš si ani varianty Urdhva Dhanurasany a Hanumanasanu jsi na lekci dělala naposled před rokem, tohle je přesně to, co hledáš. Ponoříme se společně do studia pokročilých hatha jógových ásan, dynamických sekvencí, ale i pokročilejších technik pranayamy a meditace, protože bez nich jsou ásany jen tělocvik 🙂. Čeká nás budování síly středu těla, prohlubování záklonů, otvírání kyčelních kloubů, objevování inverzí a intenzivní stretching. Podmínkou je uvědomění si vlastního těla a jeho limitů a chuť si hrát!

LEVEL 2,3,4

 
Nedělě 16:30 - 17:45
 
LEKTOR: Andrea Kepková