LEKCE

Jogových stylů je mnoho, a přesto je jóga jen jedna. Lekci netvoří název a její popisek. Lekci tvoří lektor a lidé na ní přicházející. Proto je náš rozvrh postaven na samotném příběhu lektora. Na lekce je možné přijít i bez rezervace. Avšak pro ušetření času při platbě a zajištění místa na lekci doporučujeme se předem přihlásit skrze rezervační systém rozvrhu.  

Jste novicem, tedy začátečníkem? Nenechte se zmást spletitostí názvů a sanskrtských slov. Každá z našich lekcí je vhodná i pro začátečníky, protože na žádné z nich si neměříme síly a neporovnáváme kdo z koho. Protože všichni jsme věční začátečníci. Každý tak, jak může. To by mohlo být heslo všech lekcí. Před navštívením první lekce doporučujeme články v sekci pro začátečníky.

 

Předvánoční vinjása s Lenkou Nezvalovou

... pro ty, kteří hledají systematický a zároveň hravý přístup k jógovému cvičení

... klasické jógové pozice bude doplňovat spontánní a přirozený pohyb 

... pro všechny, které zajímá hledat, jak se cítit ve svém těle jako doma, jak rozvíjet svou přirozenou vnitřní sílu a pružnost  a lehkost v pohybu i bytí 

 

Středa 18:15 - 19:45 (29.11 - 20.12.2017)

LEKTOR: Lenka Nezvalová

KURZ Hormonální jógová terapie od ledna

(8 lekcí)

Hormonálna jóga od Dinah Rodrigues prezentuje novú dynamickú formu jógovej terapie, ktorej hlavným zámerom je prirodzenou cestu reaktivovať hormonálnu produkciu vlastných žliaz (orgánov): hypofýza, pankreas (slinivka brušná), pečeň a nadobličky. V kurze sa naučíte dýchacie techniky, vizualizácie a zostavu, ktorú môžete cvičiť samé a zároveň obdržíte vypracované materiály k samostatnému cvičeniu doma.

Pátek 10:00 - 11:15 (12. 01. - 02. 03. 2017)

LEKTOR: Mária Študencová

OTEVŘENÉ LEKCE

PŘÍBĚH VINJÁSA JÓGY

Lekce vinjásového typu slouží jako metafora vlastního bytí, subjektivního vnímání reality a vlastní reakce na ni. Skrze praxi jógy ve stylu vinjása, kdy propojujeme pohyb s dechem a dech s pohybem, vytváříme plynulé pohyby a přechody mezi ásanami (pozicemi), jež jsou nácvikem vlastního přístupu k událostem mimo podložku. K běžným situacím, k reakcím na ně, k reakcím na druhé, k reakcím směrem sami k sobě. Jemná a tvořivá vinjása jóga nás nabádá k hledání něčeho více, než jsou pouhé pokyny sloužící ke vstupu či výstupu z ásan. Nabádá nás hledat obsah za formou. 

V lekci se můžete setkat s tím, co lektorku inspiruje. Ať je to zpěv manter, hudba doprovázející nás v průběhu praxe, dotyk v závěrečné šavásaně, citát či úryvek z knihy. 

Ranní příběh vinjása jógy: Pondělí, středa, pátek 8:05 - 9:05

LEKTOR: Šárka Konečná

RANNÍ PROBUZENÍ

Lekce vinjása jógy nesoucí se na vlnách hravosti, radosti a plynule na sebe navazujících pozic.

Dynamika, uvolnění a budování přirozené vnitřní síly.. to je ranni vinjása.

Pondělí, středa, pátek 07:00 - 08:00

LEKTOR: Tereza Velhartická

YOGA IN ENGLISH / RUSSIAN

Z osobní zkušenosti mohu říci, že zaměřit se na dech s technikami pranayámy nám dovoluje dočasně uniknout každodenním myšlenkám a starostem, což dává prostor pro sebe-zaměření. Síla a pružnost svalů poskytuje více sebevědomí a dává pocit naplnění z lehkého pohybu těla. Pro mě - cvičení jógy je nástroj, který dělá mé tělo šťastné a mojí mysl v klidu. Tak jsem se naučila vychutnávat každou chvíli svého života.  

Jóga je moje vášeň a radost. Je pro mě potěšením sdílet s vámi vše, co jsem se naučila a stále se učím od mého učitele a vlastní praxe.

 Během mých hodin společně získáme sílu, flexibilitu a rovnováhu radostným a zajímavým způsobem.

Lekce vhodná i pro začátečníky.

Pondělí 10:00 - 11:30

LEKTOR: Olga Bubnová

OBĚDOVÁ VINJÁSA FLOW JÓGA

Lekce jsou vedeny ve stylu Vinyasa flow, která nás učí nechat vést své tělo na vlně dechu a tak vytvořit a zažívat pocit uvolnění, protažení, posílení a naprostého osvobození.
 

Pondělí 12:00 - 13:00

LEKTOR: Eva Vrbová

JIN JÓGA

Fascinující Jin jóga vyniká svojí vlastností silného vtažení do přítomného okamžiku tím, že při 3 a více minutovém setrvání v pozici postupně uvolňuje hluboké pojivové tkáně celého těla a respektuje jeho potřeby.

Tímto uvolněním dochází k celkové relaxaci, ale i k otevření starších schovaných bloků, které se mohou v průběhu lekce dostat na povrch a tím přispět ještě k intenzivnějšímu prožitku celého cvičení. Jin jóga je ideálním vstupem do meditace, pomocníkem při hektickém či stresujícím období a funguje jako průvodce k většímu poznání svého těla a tím sama sebe. 

Jin jóga také probouzí naší vnitřní jemnou energii a vibruje emocemi, při kterých můžeme cítit radost, štěstí a rovnováhu, ale zároveň výzvu, vztek či odhodlání, protože naše tělo zažívá něco nového a hlubokého. Jin jóga nás učí, jak novou situaci jen pozorovat a přijmout bez hodnocení.

Jin lekce začíná úvodním dýcháním a soustředěním, po kterém se pomalu a ohleduplně ke svému tělu přesuneme do jednotlivých pozic, třeba i s pomocí podložení dekou či bločkem, abychom v pozici mohli vydržet potřebnou dobu. V úvodu pozice bychom měli cítit pohodlí a v jejím průběhu mírné a postupné uvolňování pojivových tkání, které může už znamenat výzvu. Jin jóga dokáže při pravidelném praktikování nabít novou energií, uvolnit dlouhotrvající bloky či obtíže fyzického i psychického charakteru a změnit náš pohled na svět tím, že akceptujeme sebe samé tak, jak jsme. 

Lekce vhodná i pro začátečníky.

Pondělí 16:30 - 17:45

Pátek 16:30 - 18:00

LEKTOR: Pavla Brožová

PRÁNA FLOW JÓGA

Dynamické lekce jógy v plynutí s dechem, které kreativně kombinují ženské i mužské energie, tanec i sílu. Každá lekce je jiná. Přicházím na ní s představou, ta se ale může úplně změnit, když vidím vás, kteří přijdete na lekci, když se změní počasí, když pustím hudbu, která nás naladí. Určitě se na lekcích protáhnete, posílíte, uvolníte, zklidníte i zapotíte, ale vyzkoušíte také něco nového.  A možná také kromě cvičení, přijde i pocit, že se dotknete něčeho vám zcela vlastního.

Pondělí 18:00 - 19:15

LEKTOR: Markéta Faustová

JIVAMUKTI JÓGA

Jivamukti jógová šedesáti či devadesáti minutovka je věnovaná porozumění vědomého spojení inteligence těla, mysli a dechuplné duše. Tento styl je charakteristický kreativním přístupem k ásaně ( vinjása krama). Jde o výživnou  praxi hatha jógy. Součástí je reflexe filozofie jógy s ohledem na tady a teď, humor, áhimsá (nenásilí), oddanost (bhakti), meditace a jóga zvuku( nada). Součástí lekce je meditace a zpívání manter za doprovodu harmónia. Těšit se můžete na sanskrit, hands on asistence, masáž, poetickou šavasanu (relaxaci) a  povznášející hudbu. Jivamukti lekce jsou každý měsíc inspirovány určitou témou měsíce. Lekce je vhodná pro všechny stupně pokročilosti.
 

Pondělí 19:30 - 21:00

LEKTOR: Marti Procházková

RANNÍ AŠTANGA JÓGA

Ranná aštanga vinjása bude venovaná krátkej prvej sérii, teda predovšetkým predklonom. Na rovine fyzickej budeme ozdravovať telo dynamickou jógovou terapiou, na úrovni psychickej nás predklony zavedú do nášho vnútra a hlbších úrovní koncentrácie. Našou praxou bude aštanga, aká sa tradične učí a predáva v jej “rodnom” Mysore, občas však s tradíciou polemizujúca v záujme swadhyaye.

Úterý 07:00 - 08:00, LEKTOR: Ester Novotná

Čtvrtek 07:00 - 08:00, LEKTOR: Lubica Martincová

RANNÍ JEMNÁ VINJÁSA

Prohlubovat dech, zklidňovat mysl, protahovat tělo a probouzet naši energii jemně a postupně. Pravidelnou praxí pranajámy a meditace, ve spojení s pozdravy slunce a jemným flow ásan se ponořit do pravé jógy, posílit vnitřní energii a procítit vnitřní blaho a klid. Každý je ready na pravou jógu, pokročilý jogín i jógou zatím nepolíbený, každý touží po jemnosti  - žena i muž, každý čtvrtek ráno s amazonkou Irenou.

Úterý 08:05 - 09:05

LEKTOR: Irena Banda

JEMNÁ YOUNG LIVING JÓGA PRO ZRALÉ ŽENY

Jemná young living jóga pro zralé ženy je lekcí aroma jógy s použitím young living olejů. Tedy čistých esenciálních olejů, mající léčivé účinky, účinky povzbuzující ducha, rozptylují negativní emoce a zlepšující náladu. Jemná a vlidná praxe jógy věnována zralým ženám v tom nejlepším věku je praxí jak pro úplné začátečnice, tak pro pokročilejší. Praxe bude přizpůsobena skupince tak, aby bylo vyhověno všem přítomným ženám.

Lekce vhodná i pro začátečníky.

Úterý 10:00 - 11:30

LEKTOR: Petra Špindlerová

POLEDNÍ DYNAMICKÁ VINJÁSA

Moje hodiny jsou dynamické a dostanou vás na vaše hranice. Ale s pravidelnou praxí tyto hranice posunute dál a dál. Dělá mi velkou radost předavát své zkušenosti a učit se od jiných. Na mých lekcích chci předávat radost. Live in the moment, every moment.

Úterý, čtvrtek 12:00 - 13:00

LEKTOR: Tobias Lorenz

GRAVID JÓGA

Pohodové těhotenství má velký vliv na příchod miminka na svět. Jemné jógové cvičení pomáhá najít stabilitu v postupně se měnícím těle. Na lekcích gravid jógy věnujeme pozornost především správnému postavení páteře za podpory plného jógového dechu. V pomalejším tempu budeme budovat sílu nohou, paží a zádového svalstva a protahovat nejvíce zatěžované partie. Zaměříme se na ásany, které pracují s oblastí pánve a kyčlí, jemně rozproudíme lymfu, zaženeme bolesti zad. Pomocí dechových a relaxačních technik budeme hledat klid a balanc v životě, který od nynějška sdílíme s malým človíčkem.

Úterý 16:30 - 17:30

Středa 10:00 -  11:30

LEKTOR: Jana Bénová

 JIN JANGOVÉ PLYNUTÍ

(Pří)jemné jin jangové plynutí - jemné, svěží a hravé jógové protahování..někdy více, někdy méně, podle chuti..však pro radost, klid a odpočinek, s pozdravy slunce, s yinovými pozicemi a šavásánou pro spokojenost na těle i duchu. S úsměvem se těším.

Lekce vhodná i pro začátečníky.

Úterý 17:45 - 18:45 (od 2.5.2017)

LEKTOR: Eva Horynová

HRAVÁ VINJÁSA JÓGA 

Lenka na svých lekcích nechává prostor pro hravost  a spíše než k dosažení dokonalých pozic, zve studenty k vlastním objevům a rozvíjení vnímavosti a přirozené inteligence svého těla. Věří, že každý kdo bude chtít, pak může najít svou praxi, která bude oporou v každodenním životě a více než úsilím, návratem k radosti a lehkosti. 

Úterý 19:00 - 20:30

LEKTOR: Lenka Nezvalová

JÓGA S RADOSTÍ

Lekce nesoucí se na vlnách vinyasy propojující přirozené napojení, plynutí dechu a pohybu zaměřená na radost. Radost z nádechu a výdechu, radost z pohybu, radost z bytí, radost z tady a teď. 
 
Lekce vhodná i pro začátečníky.
 

Středa 12:00 - 13:00

Neděle 18:00 - 19:30 (Nedělní vinjása jóga)

LEKTOR: Magdaléna Nguyenová

HATHA JÓGA

Vo svojej jógovej praxi som vyzkúšal mnoho štýlov, od vinyasy flow, cez ashtangu, či hathu, aby som sa nakoniec nadchnul pre Iyengar yogu, ktorá ma fascinuje svojou precíznosťou, pomohla mi pochopiť jednotlivé ásany, z ktorých som mnohé do tej doby robil len automaticky a neuvedomoval som si ich pravú podstatu. Na lekciách sa snažím smysluplnými sekvenciami naštartovať v ľuďoch záujem o svoje telo, o to ako funguje či ako mu pomôcť s prípadnými zdravotnými problémami. Niekedy lekcie prebiehajú v pomalom rytmu, inokedy sa snažím dynamickými a zmysluplnými zostavami u praktikujúcich zvýšiť flexibilitu či kondíciu.

Lekce vhodná i pro začátečníky.

Středa 16:30 - 18:00

Pátek 18:15 - 19:45

LEKTOR: Jožo Rabara

WILD&FREE 

…necháme se unášet na vlnách dechu, budeme proplouvat pozicemi, nebudeme se svazovat pravidly. Budeme!!!

Středa 20:00 - 21:00

LEKTOR: Renáta Martinová

RANNÍ VINJÁSA JÓGA

Na svých hodinách učím dynamičtější vinyasu, při které kladu důraz na spojení dechu s pohybem a to vše za doprovodu hudby, která jen umocňuje radost a prožitek při jógových ásanach. S pomocí hudby, zpěvu manter, meditace a vědomého dýchání - začneme postupně seřazovat tělo, duši a vědomí a tím vytvoříme vnitřní cestu k uzdravení a posílení. 

Při svých hodinách chci hlavně rozdávat radost a lásku kterou mi joga přináší.

Čtvrtek 8:05 - 9:05

LEKTOR: Petra Pikkelová

 

HATHA FLOW JÓGA - english friendly

Dopolední lekce Hatha flow jógy, při které získáte sílu a radost do celého dne, vyniká lehkou dynamikou a občasnými výdržemi v některých z jógových pozic. Energizuje celé tělo i mysl, posílí hluboké svalstvo a zlepší kondici, rovnováhu i psychickou odolnost. Dodá jednoduše úsměv k vašemu dopoledni a do druhé poloviny dne vykročíte s nadšením. Lekce je vhodná pro začátečníky i pokročilé.

Lekce vhodná i pro začátečníky.

Čtvrtek 10:00 - 11:30

LEKTOR: Pavla Brožová

GRAVID JÓGA A UMĚNÍ DECHU

Těhotenství je velmi specifickým obdobím v životě ženy. Je individuálním prožitkem. Rozvíjí se v něm vnímavost sama k sobě a ke svému potomkovi. Vnímavost k procesům na úrovni těla hrubého (sthúla šaríra) a těla jemného (súkšma šaríra), tedy senzitivní záběr všeho přes změny na fyzickém těle, vlastní energii, registrace změny dechu, hormonální změny, proměny mysli, neovladatelné emoce, apod. Lekce gravid jógy se věnují všem těmto aspektům. Cílem je naučit se skrze vnímavost správně dýchat, zbavit se bolesti zad, kloubů, nepříjemných otoků a v neposlední řadě chápat své tělo a tolerovat jeho „těhotenské vrtochy“, uvolnit se, zrelaxovat, připravovat se na porod, přirozeně a intuitivně komunikovat s dítětem a poslouchat své i jeho potřeby.

Lekce vhodná i pro začátečníky.

Čtvrtek 16:30 - 18:00

LEKTOR: Pavla Brožová

FLY STRONG VINYASA

Lekce vinyasa při které se trochu zapotíte, zasmějete se a odreagujete. Můžete očekávat inverzní pozice a balance na rukou v různých variacích jak pro začátečníky , tak i pro armbalance masters. To vše bude spojené do zajímavých a originálních sekvencí, které zkombinujeme s několika Yin pozicemi, to vše tak, aby se naše tělo cítilo skvěle.

Lekce je english friendly 

Čtvrtek 18:15 - 19:45

LEKTOR: Klára Straková

SLOW FLOW JÓGA

Slow flow je lekce, kterou bychom doporučili komukoliv komu se léta letoucí v hlavě šťourá myšlenka: ,,Měl/a bych vyzkoušet tu jógu." Je poměrně složité napěchovat to, co se Klára, lektorka této lekce, snaží učit, do nějaké škatulky s označením. Takže označení jako asthanga, asthanga vinyasa, hatha nebo iyengar joga od Kláry, jak sama říká, nečekejte. Její lekce jsou vhodné pro kohokoliv kdo se rád zaposlouchá do svého dechu a kdo se chce zaposlouchat do toho uvnitř... Její hodiny jsou občas pomalé, jindy zase rychlé, jsou někdy veselé a hravé, jsou válecí se, jsou přemýšlející, ale nejvíc jsou o poslouchání dechu a cítění těla

Vhodné pro začátečníky.

Čtvrtek 20:00 - 21:00

LEKTOR: Klára Stryková

SPIRITUÁLNÍ BOJOVNÍK - polední vinjása jóga

60-ti minutová Jivamukti sekvence Spirituálního Bojovníka je oblibená kompletní lekce jógy pro získání energie, síly a zárověn klidu a uspokojení.

Pátek 12:00 - 13:00

LEKTOR: Petra Pikkelová

SOBOTNÍ VINJÁSA JÓGA

Je sobota ráno a usadáme na podložky. Nádych následuje výdych. Óm. S doznievajúcimi vibráciami posvätnej slabiky začíname plynúť jemnou sériou pozícií, v ktorých si svoju ásánu nájde začínajúci i pokročilý cvičiaci. Prijímame sa, sme bdelí voči svojim limitom i rezervám, prehlbujeme pružné telo a pružnú myseľ, budujeme silu, ktorá nás vo flexibilite podrží. Stávame sa vnímavejší voči vnútorným a vonkajším prežitkom. Stávame sa.

Lekce vhodná i pro začátečníky.

Sobota 09:00 - 10:00 

LEKTOR: Lubica Martinová