KLÁRA STRAKOVÁ

Jak jsi se dostal k józe.... Jak jsem se dostala k józe? Z bodu nespokojenosti se sebou samou a s příliš mnoho volným časem. Léta letoucí mi vrtala v hlavě myšlenka: "Jdi vyzkoušet jógu nebo taichi." Až po dobrých 4letech jsem tuhle myšlenku poslechla, nechala se kamarádkou zlákat na "výbornou učitelku vinyasy pro pokročilé" a bum první hodina mě nadchla. Ze začátku šli vidět pokroky lekce od lekce, až po roce se progres začal zpomalovat, ale v té době jsem už začala vnímat jogu trochu jinak, než jen to cvičení a protahování se na podložce.

O 7 let později v Indii jsem si s výbornými učiteli Mohanovými, kteří následují tradici Krishnamacharii střihla měsíc intenzivního učení se o učení, a pak už jsem pomalu nejistě vpouvala do řad jogínů,kteří občas učí.... vyzkoušela jsem si to na Sri Lance, na Korfu, a teď i tady v Praze.

Co mi přináší učení: Nejvíc asi dobrý pocit, že se někteří lidi rozhodli věnovat se svému tělu, poslouchat ho a snažit se objevovat ho nejen zvenčí, ale hlavně uvnitř..

Své lekce bych doporučila: Komukoliv komu se léta letoucí v hlavě šťourá myšlenka: "Měl/a bych vyzkoušet tu jógu." Je pro mě poměrně složité napěchovat to, co se snažím učit do nějaké škatulky s označením, takže označení jako asthanga, asthanga vinyasa, hatha nebo iyengar joga ode mě prosím nečekejte. Mé lekce jsou vhodné pro kohokoliv kdo se rád zaposlouchá do svého dechu a kdo se chce zaposlouchat do toho uvnitř... Mé hodiny jsou občas pomalé, jindy zase rychlé, jsou někdy veselé a hravé, jsou válecí se, jsou přemýšlející, ale nejvíc jsou o poslouchání dechu a cítění těla.

Klára v Jógovně vede lekce s názvem Slow flow každý čtvrtek od 20:00. Přijďte a třeba zjistíte,co na té józe všichní mají.