ŠÁRKA VOJÁČKOVÁ (KONEČNÁ)

Život je neustálá pulzace, neustálý pohyb. Nic není konstantní. Nic není absolutní. Nic není trvalé. Vše se každou vteřinou mění. A tak, jak se mění člověk, mění se i jeho praxe. Tak, jak se mění jeho praxe, mění se i způsob jeho vyučování. I lektor je člověk, na kterého mají vliv různé situace, různá setkání i různé počasí. I lektor se mění, i lektor se neustále nějakým směrem vyvíjí a s ním jeho praxe a jeho učení. I já jsem nasedla na vlak unášející mě do nepoznaných míst, která stále objevuji. I já jsem neustálá pulzace, neustálý pohyb. Nejsem konstantní, nejsem absolutní. A právě to mi dává svobodu tvořit praxi svou i tu, kterou skrze své lekce učím. Svobodu projevu, pohybu, svobodu učení. Učení, jež postupně několik let sbírám od těžkých chvil v Indii po čtení knih v pražských kavárnách a jež ještě sbírat budu. S pokorou k životu. K tomu, co nás učí.

Mé lekce jsou vinjásového typu, jež slouží jako metafora vlastního bytí, subjektivního vnímání reality a vlastní reakce na ni. Skrze praxi jógy ve stylu vinjása, kdy propojujeme pohyb s dechem a dech s pohybem, vytváříme plynulé pohyby a přechody mezi ásanami (pozicemi), jež jsou nácvikem vlastního přístupu k událostem mimo podložku. K běžným situacím, k reakcím na ně, k reakcím na druhé, k reakcím směrem sami k sobě.

Mé lekce jsou inspirovány tradicí Jivamukti jóga, v které jsem po letech praxe našla vše a kterou si přeji studovat dále. V mých lekcích se můžete setkat s tím, co mě inspiruje. Ať je to zpěv manter, hudba doprovázející nás v průběhu praxe, hands on asistence, dotyk v závěrečné šavásaně, citát či úryvek z knihy. V mých lekcích se můžete setkat s člověkem, který má někdy obavy, občas strach a který se stále skrze denní situace učí. Stejně jako vy. 

Stejně jako my všichni.

 

Šárka stojí za tvůrčí myšlenkou Jógovny, je autorkou mnoha článků na jógová tématika a knihy Deník moderní jogínky, která vyjde 20. září 2018. Šárka je právě na mateřské se svou dcerou Emou, ale plánuje od září 2018 učit sobotní ranní lekce s názvem Bhakti vinjása jóga v čase 9 - 10:30.