ANNA RIBANSKÁ

DOSAŽENÉ JÓGOVÉ VZDĚLÁNÍ:

200 hodin hatha jógy (certifikováno MŠMT & RYT)

50 hodin jin jógy (RYT) s Angelou Jervis Read

75 hodin Jivamukti / Spiritual Warrior s Anjou Kuehnel 

Původně jsem vystudovala herectví, ale život mě v posledních letech odvál spíše k hudbě a józe, ve kterých se cítím svobodná. Zatím jsem nenašla jinou oblast lidské činnosti, která by mi dávala větší smysl. Vidět spokojené tváře na konci lekce v Šavásáně a tušit, že kousek klidu si pak praktikující odnesou i do svého každodenního života, a dost možná to ovlivní pozitivně jejich rozhodnutí i život, mě činí šťastnou. 

S jógou jsem se setkala, když mi bylo přibližně 14 let, jógu praktikovala moje maminka. Od té doby jóga byla více či méně součástí mého života. Zpočátku mě zajímala jógová filozofie, meditace a relaxační techniky, odpovědi na své otázky jsem hledala nejen v pramenech jógy, ale také v buddhismu a zen buddhismu. Ásanová praxe mi tehdy nepřišla dostatečně záživná. Pravidelnou ásanovou praxí dynamičtějšího typu (bikram jóga, vinjása) jsem pak postupem času začala dohánět deficit pohybu, na který jsem byla zvyklá, když jsem hodně tancovala a chodila na akrobacii. 

Dnes učím především vinjása jógu a jin jógu. Na podzim jsem své znalosti v učení jógy prohloubila o kurz 75 hodin Jivamukti jógy s Anjou Kuehnel, který jsem úspěšně v červenci 2020 ukončila testem v Berlíně. Jako jedna z mála lektorů v České republice tak mohu oficiálně vyučovat speciální sestavu od Sharon Gannon - Spiritual Warrior. A to jak v češtině, tak i v angličtině. Jelikož praktikuji především podle školy Jivamukti, nesou se i mé lekce hodně v jejich duchu. 

Inspiruji se ale také metodou Camerona a Melayne Shayne - Budokon, která kombinuje jógu s bojovým uměním, kalistenikou a animal locomotion. 

Osvědčilo se mi vyvažovat dynamické ásanové praxe jin a restorativní jógu, kdy cítím, že tělo i mysl pak je v balanci. V dnešním zrychleném světě, plném zvukového i světelného smogu, je určitý způsob zastavení či zpomalení mysli, ať už v pohybu či v relaxaci, pro zdraví těla i duše naprosto zásadní. Věřím, že tělo, mysl, naše pocity, myšlenky i náš duch jsou spojené nádoby. 

Pro Český rozhlas stanici Vltava jsem během karantény připravila a nahrála pět dílů jógových podcastů. Odkaz na podcasty Jóga na vlnách Vltavy:

https://vltava.rozhlas.cz/kdyz-nemuzete-ven-jdete-dovnitr-joga-na-vlnach-vltavy-8187660

Pro Český rozhlas jsem dříve také připravovala a moderovala pořad Artcafé, dnes jsem jednou z mála hudebních dramaturgyň jmenované radio show. 

Velikou součástí mého života je hudba. V roce 2017 jsem vydala debutové album pod nickem Anakver ve spolupráci s producentem Borisem Carloffem, nyní se aktivně věnuji vydání prvního EP projektu Lofn na poli experimentální elektronické hudby. 

www.anakver.com

SOCIÁLNÍ SÍTĚ:

https://www.instagram.com/annahatha.yoga

 

https://www.facebook.com/annaribanskayoga

S An se můžete potkat na jejích pravidelných lekcích, a to v pondělí od 16:30 na  Jin józe, v úterý a ve čtvrtek ráno v čase 8:05-9:05 na Vědomé vinjása józe a ve středu od 16:30 na 90 minutové Happy Soul Vinyasa józe.