ANNA RIBANSKÁ

certifikovaná učitelka Jivamukti jógy

Původně jsem vystudovala herectví, život mě však v posledních letech odvál spíš k hudbě a józe, ve kterých se cítím svobodná. Věřím, že pokud by jógovali všichni lidé na planetě, žili bychom všichni ve společné harmonii, míru, respektu a lásce. I naše planeta by byla šťastnější. 

S jógou jsem se setkala, když mi bylo přibližně 14 let, jógu praktikovala moje maminka. Od té doby jóga byla více či méně součástí mého života. Zpočátku mě zajímala především jógová filozofie, meditace a relaxační techniky, odpovědi na své otázky jsem hledala nejen v pramenech jógy, ale také v buddhismu a zen buddhismu. (Ásanová praxe mi tehdy nepřišla dostatečně záživná.) 

Pravidelnou ásanovou praxí dynamičtějšího typu (bikram jóga, vinjása) jsem pak postupem času začala dohánět deficit pohybu, na který jsem byla zvyklá z dřívějška, když jsem hodně tancovala a chodila na akrobacii. 

Poté, co jsem absolvovala běžný instruktorský kurz, který mi dovolil oficiálně vyučovat jógu, i nadále jsem měla potřebu se vzdělávat a vyvíjet. Měla jsem to štěstí studovat Underground u Dalibora Štědroňského, jin jógu s Angelou Jarvis Read a pokud možno nepromarnila jsem žádnou lekci vedenou Šárkou Vojáčkovou v Jógovně. A tak se vlastně Jivamukti jóga pro mne stala srdeční záležitostí a mou jógovou cestou.

Po 75 hodinovém Jivamukti teacher trainingu v Berlíně s Anjou Kuehnel následoval 300 hodinový teacher training z americké Menly pod vedením úžasných učitelek Ruth Lauer Manenti a Hachi Yu a mentorem Juanem Sierrou. 

S láskou se věnuji tvorbě jógových podcastů OM podcast:

https://www.instagram.com/om_podcast

https://linktr.ee/OMpodcastcz

Pro Český rozhlas stanici Vltava jsem během karantény připravila a nahrála pět dílů jógových podcastů. Odkaz na podcasty Jóga na vlnách Vltavy:

https://vltava.rozhlas.cz/kdyz-nemuzete-ven-jdete-dovnitr-joga-na-vlnach-vltavy-8187660

Pro Český rozhlas jsem dříve také připravovala a moderovala pořad Artcafé, dnes jsem jednou z mála hudebních dramaturgyň jmenované radio show. 

Velikou součástí mého života je hudba (Lofn, Anakver, Anna Coranić)

S An se můžete potkat na jejích pravidelných lekcích Jivamukti jógy a to pondělky od 12:00, v úterý a ve čtvrtek ráno v čase 8:05-9:05 plus úterky ráno na ranní meditaci od 7:30.