EDITA SOMMEROVÁ

Lásku k józe si buduji již deset let. Ten pocit po lekci, když jsem šla z jógového studia domů, si doteď pamatuji. Mír sama se sebou a celým světem. Krásně se mi dýchalo. Úsměv na tváři… Nedlouho poté už jsem seděla na meditačním polštáři na svém prvním učitelském tréninku a “hltala” informace, které jsem se dozvídala. Na otázky o smyslu života, vesmíru a a potenciálu lidského vědomí, nad kterými jsem dumala snad celý život, mi jógová filozofie poskytla návod - na nalezení vlastních odpovědí. Konečně jsem objevila něco, co mě bavilo se učit a baví mě to doteď. Jóga mi pomaloučku, nenápadně, postupně změnila život na všech jeho úrovních. 

I když v blízké době neočekávám dosažení osvícení, vůbec mi to nevadí. Cílem jógy je samotná cesta. Každý den, každičký moment, je novou možností být lepším člověkem. A v tom je dle mého osobního názoru největší přínos jógy. Nikdy nekončící cesta sebepoznávání, které vede k soucitu, přijetí, laskavosti. K uvědomění, že my všichni jsme ve své podstatě stejní, a že je lepší se zaměřovat na to, než nepřekonatelné rozdíly. 

Na józe mě osobně nejvíce fascinuje její duchovní přínos a potenciál rozšíření vědomí, což my lidé tak moc potřebujeme. Čerpám tak z různých učení nejen jógy, ale také dalších filozofií, náboženství a metafyziky. 

Na mých lekcích můžete očekávat uvolněnou atmosféru, kvalitní playlist s elektronickou hudbou, pohodové tempo. Vlídný přístup, hluboké myšlenky i vtipkování. Mám ráda, když lidé z mé lekce odejdou s dobrou náladou a dobrým pocitem uvnitř v těle. A chutí přijít znova. 

Pokud mě nenajdete na jógové podložce nebo u nějaké naučné knihy, pravděpodobně zrovna někomu radím s výběrem niche parfému, případně si vychutnávám kávu v kavárně, zachraňuji opuštěné potkánky z ulice (ano, to se stalo), čerpám klid v přírodě a nebo možná tancuji na techno festivalu. Tak, to jsem já!

Editu u nás potkáte pátky v čase 18:15 - 19:45 a v neděli v čase 16:45 - 18:15 na jin józe.