UMĚNÍ JÓGOVÉHO DOTYKU

Víkendový workshop (nejen) pro učitele jógy s Lucií Formanovou

Víkendový seminář věnovaný podrobnému pohledu na způsoby jak bezpečně a efektivně asistovat v základních a méně pokročilých ásanách je vhodný především pro ty, kdo jógu učí nebo o tom uvažují. Probereme základní pravidla asistencí a poté se na jednotlivé pozice podíváme zblízka a ukážeme si různé varianty asistencí. Poté si vzájemně ve dvojicích vyzkoušíte poskytnout adjustment, který je vhodný jak pro vás tak i pro praktikujícího. Při práci ve dvojících bude dostatek času, si osvojit vám vyhovující způsoby asistencí. Vhodnou asistencí je možno poskytnout praktikujícímu hlubší prožitek z pozice, je možné dopomoci do pozice, kam si sám netroufá a v neposlední řadě asistence slouží k ochraně cvičících před zraněním nevhodným provedením ásany. Je to velmi účinná technika, jak pomoci praktikujícím posunout jejich vlastní praxi.

Skripta jsou součástí výcviku a dostanete je na místě.


ČASOVÝ HARMONOGRAM:   

sobota 11:00 - 13:00, 14:00 - 17:00, neděle 9:00 - 12:00, 13:00 - 15:00 

KDY: 29.-30.04.2023

CENA: 3 900,-  

PLATBA: PŘEVODEM či přes GoPay

STORNO KURZŮ A WORKSHOPŮ: Po přihlášení na kurz/workshop je nutné, aby celá částka byla připsána na náš účet nejpozději do 24 hod, jinak bude vaše rezervace automaticky stornována.  Pokud se na kurz/workshop hlásíte méně než 3 dny před jeho zahájením, je potřeba uhradit platbu okamžitě.

V případě storna více než 14 dní před konáním kurzu/workshopu, bude účtován storno poplatek ve výši 50% (jinými slovy bude vám 50% vráceno). Pokud se klient na zvolený kurz/workshop neomluví 14 dní dopředu či se nedostaví, studio je oprávněno ponechat si 100% výši ceny. Své místo však lze převést na jinou osobou.

Přihlášením v rezervačním systému souhlasíte se storno podmínkami.

REZERVACE ONLINE SKRZE ROZVRH STUDIA

LUCIE FORMANOVÁ

Příběhů o tom, jak jóga změnila životy je mnoho. Zdá se, že na tom tedy něco bude. Jestli vás zajímá ten můj – Lucčin, tak tady je.

S jógou jsem se setkala už v dětství skrze mého dědu, který nás se sestrou učil stát na hlavě a říkal „to je jóga“. Další setkání přišlo až v dospělosti ve formě doplňkového strečinku k mým jiným koníčkům – lezení a slackline. Později, v těhotenství jsem začala navštěvovat vedené lekce a po porodu jsem se přihlásila na kurz ochutnávky Jivamukti jógy o 10ti lekcích vedený zakladatelkou studia Pranava jóga centrum Lenkou Knag (Śivá Dévi). Během tohoto kurzu se zažehla jiskra a po dokončení jsem už tušila, že nic nebude jako dřív. A tady začala má pravidelní jógová praxe. Jóga v pojetí Jivamukti mi naprosto zapadla do mého podezření, že ásánová praxe není vše co Jóga nabízí. Jóga v tradici Jivamukti je netradičně tradiční. Propojuje cvičení ásan s jógovou filosofií, zpěvem manter, meditací a pranajámou. Toto pojetí zaznělo mé duši a jiskra zažehla oheň. Přišla vnitřní touha poznat víc a tak jsem absolvovala školení lektorů pod vedením mé učitelky Lenky Knag opět v ostravském studiu Pranava jóga centrum. Po školení jsem dostala příležitost vést lekce v Pranavě a tato zkušenost mi otevřela zase nové obzory a výzvy. Být učitelem jógy je pro mne velmi zodpovědná záležitost. Stále se učím. Mým záměrem není, abyste přijali mé názory a představy jak „dělat“ jógu, ale abyste je prozkoumali a prověřili na sobě.

Více informací o Lucii se můžete dočíst zde.

Na závěr přikládáme několik recenzí z workshopu s Luckou:

Asistence v pozicích jsou nezbytnou součástí lekcí jógy – ásanové praxe. Většina z nás jde na lekci, abychom se něco naučili a abychom si naši praxi prohloubili. Chceme praktikovat bezpečně a ohleduplně k našemu tělu. Úlohou učitele je asistovat studentovi, který potřebuje v pozici poupravit, aby se nezranil Nepodceňujme ani sílu doteku, který, pokud je proveden správně, může být zároveň terapeutický.

A o tom byl celý víkend ASISTENCÍ V JÓGOVÝCH POZICÍCH s výbornou lektorkou LUCKOU F. Děkuji moc za rozšíření mé praxe.

Vřele doporučuji všem učitelům jógy, kteří chtějí svým studentům poskytnout úplný duchovní a terapeutický zážitek.  (Gabi)

***

Velmi děkuji za přínosné školení asistence v jógovych pozicích. Doporučuji všem co se jógou zabývají, cvičí různé druhy jógy. Lucka krásně lidsky předává. 
Děkuji za skvělý víkend v bezva společnosti. (Mirka)